Nasz profile

Gazeta Wyborcza organizuje Test Wiedzy o Metropolii. Główna nagroda to 7 tysięcy!

Aktualności

Gazeta Wyborcza organizuje Test Wiedzy o Metropolii. Główna nagroda to 7 tysięcy!

Gazeta Wyborcza organizuje Test Wiedzy o Metropolii. Główna nagroda to 7 tysięcy!

Gdzie odbył się pierwszy festiwal polskich filmów Fabularnych? Ile wynosi długość szlaku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej? Kiedy zbudowano najdłuższe molo w Polsce? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, weź udział w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii. Nagrodą główną w konkursie jest 7 tysięcy złotych. Organizatorem testu, który odbędzie się 1 grudnia na Politechnice Gdańskiej,  jest „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

– Skuteczne rozwiązanie problemów polskich metropolii zależy od współpracy tworzących je gmin i miast. „Gazeta Wyborcza” od wielu lat wspiera takie projekty. Przypomnę, że z naszej inicjatywy już w 2007 r. prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz marszałek województwa podpisali Kartę Trójmiasta. Jestem pewny, że dla rozwoju takiej metropolitalnej współpracy, oprócz porozumienia samorządowców, niezbędny jest rozwój tożsamości wśród mieszkańców. Tożsamości nie tylko miejskiej, ale właśnie szerszej, metropolitalnej. Stąd pomysł, by zaprosić naszych Czytelników do udziału w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii – mówi Mikołaj Chrzan, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej Trójmiasto”.

Zasady Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii

Kto może wziąć udział w teście? Uczestnikami Konkursu mogą być osoby w każdym wieku, przy czym zgłoszenia do udziału w konkursie osób, które nie ukończyły 16 lat, może dokonać wyłącznie ich opiekun prawny. Udział w konkursie nic nie kosztuje, jednak limit uczestników wynosi 220 osób. Aby wziąć udział w teście, należy wypełnić elektroniczny formularz dostępny pod tym adresem.

Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc.

Konkurs odbędzie się 1 grudnia 2018 r. o godz. 11 w Auditorium Maximum Politechniki Gdańskiej przy ul. Gabriela Narutowicza 11/12 w Gdańsku. Zadaniem uczestników będzie odpowiedź na 60 zamkniętych pytań. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik otrzyma 1 punkt. Oficjalne wyniki zostaną podane jeszcze tego samego dnia.

Warto wziąć udział nie tylko ze względu na świetną zabawę i niepowtarzalną możliwość zweryfikowania swojej wiedzy na temat regionu, ale również z uwagi na atrakcyjne nagrody. W konkursie przewidziano trzy nagrody pieniężne: za zajęcie trzeciego miejsca – 1000 zł, drugie miejsce premiowane jest kwotą 3000 zł, natomiast główna nagroda wynosi 7000 zł (są to kwoty brutto).

Partnerem merytorycznym Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii jest Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Współpraca: Politechnika Gdańska, Ziaja, Gdańskie Autobusy i Tramwaje oraz Grupa GPEC.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę