Nasz profile

Metropolia jest Okey 2018

Aktualności

Metropolia jest Okey 2018

Metropolia jest Okey 2018

W programie XII edycji wydarzenia dla miłośników różnych dziedzin sztuki. Edycja 2018 to sześć koncertów muzyki rozrywkowej, dwa dni prezentacji muzyki klasycznej, spektakle teatralne, spotkania z książką i spektakl operowy dla dzieci. Warto zarezerwować sobie ten miedzyświąteczny czas na spotkania z trójmiejską kulturą.

PROGRAM SKRÓCONY:

26.12.2018 środa, Klub Parlament – KONCERTY, wstęp: 5 zł

Prowadzenie: Tomasz Olszewski

18.00 – 18.30 Black Sugar

18.40 – 19.10 Detko Band

19.20 – 19.50 Paweł Przyborowski

20.00 – 20.30 Karski

20.40 – 21.10 Cotton Wing

21.20 – 21.50 Q

22.20 – 22.50 Tayka Band

23.00 – ………. Access Denied

26.12.2018 środa, godzina 19:05, Radio Gdańsk – KONCERT IRKA WOJTCZAKA „Pół wieku w butach po ziemi i nad…” + goście / transmisja na żywo w RG

Irek Wojtczak –  wielokrotnie nagradzany saksofonista, aranżer, edukator, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Znakomicie wpisał się w polską scenę muzyczną gdzie jako saksofonista nagrał ponad czterdzieści albumów. Od lat jest animatorem polskiej muzyki ludowej, która stała się inspiracją do jego trzech albumów: „Direct Memory Access”, „Play it again” oraz „Folk Five” z udziałem nowojorskich muzyków The Fonda/ Stevens Group. Album ten został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów All About Jazz i The New York City Jazz Record takich jak: Karl Ackermann, C.Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman. Utwór z płyty Irek Wojtczak Folk Five ukazał się na samplerze dołączonym do brytyjskiego miesięcznika muzycznego The Wire (listopad 2015). Wystąpił w specjalnym projekcie Tymański Polish Brass Ensemble z towarzyszeniem znakomitego nowojorskiego trębacza Dave’a Douglasa oraz Jamie Baum American – Polish Septet. Koncertował z Fonda/Stevens Group, David Murray, Jim Black, Chris Speed, Herb Robertson, Mitch & Mitch, Pink Freud, Możdżer – Tymański – projekt Chopin. Współtwórca grupy SHMIB – Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bioartem.

27.12.2018, czwartek, g.18.00, Radio Gdańsk – KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ, wstęp wolny

Jędrzej Kacprzyk – kontrabas, Elżbieta Pasierowska – Kołodziej – fortepian

Jędrzej KACPRZYK (I rok studiów III st.) z klasy kontrabasu prof. dra hab. Leszka Sokołowskiego zajął III MIEJSCE (I miejsca nie przyznano) i otrzymał dwie nagrody pozaregulaminowe: Nagrodę Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej i Nagrodę specjalną za wspaniałą interpretację utworu „Ad Libitum et Quasi Polonaise” na kontrabas i fortepian Zdzisława Szostaka na 12. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (14-23/09/2018).

28.12.2018, piątek, g.18.00,  Ratusz Staromiejski – MUZYKA KLASYCZNA + UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD MARSZAŁKA DLA TWÓRCÓW KULTURY, wstęp wolny

Zespół 5/6 (pięć szóstych) to grupa wokalistów z różnych zakątków Polski ściśle związana ze sceną Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Wykorzystując technikę śpiewu a’capella wykonują utwory z takich gatunków muzycznych jak pop, jazz, funk.

29.12.2018, sobota, g.16.00, Ratusz Staromiejski – METROPOLIA DLA DZIECI, wstęp wolny 

Les Femmes „Opera jak z bajki” – kolaż operowy z fragmentów oper różnych kompozytorów. Pojawią się arie, duety i tercety: królewien, czarownic, Jasia i Małgosi, czy brzydkich sióstr Kopciuszka. Nie zabraknie momentów, w których dzieci będą mogły wystąpić na scenie.  Będzie wesoło, kolorowo i muzycznie.

29.12.2018, Centrum św. Jana, g.18.00 – DZIEŃ TEATRÓW, wstęp wolny

18.00 Teatr Navpaky – „Skazane kochać” ’60 min.

To sztuka w jednym akcie dla sześciu aktorek i aktora, w której jasno określony jest jedynie czas i miejsce akcji: cmentarz nocą, bohaterka wywołuje ducha zmarłego męża. Plastyczność, widowiskowość i dramaturgia spektaklu  w połączeniu z interpretacją reżysera i grą aktorów trzymają widza w napięciu do końca.

20.00 Latajacy Cyrk Ideii – „Ostatnia wieczerza: Slavery still exists”

Spektakl koncentruje się na wyodrębnieniu najważniejszych przyczyn dramatycznego rozziewu między „wzrostem gospodarczym”* a poziomem relacji społecznych w czterech płaszczyznach: religijnej (msza laicka), edukacyjnej (lekcja języka polskiego), domowej (krótka historia kobiety) i mediasfery (przestrzeń publiczna. Do udziału w tym przedstawieniu zaproszeni zostali twórcy offowi z różnych środowisk

30.12.2018, niedziela, Ratusz Staromiejski – DZIEŃ LITERATURY, wstęp wolny

 18.00 Spotkanie z jedną książką

Podczas tradycyjnego już spotkania zaproszeni goście opowiedzą o jednej przeczytanej w 2018 roku książce, która wywarła na nich szczególne wrażenie.

Goście: Marta Handschke (graficzka, ilustratorka, wokalistka, autorka książki „Brzuch Matki Boskiej”), Natalia Fiedorczuk-Cieślak (wokalistka, autorka książek „Jak pokochać centra handlowe” oraz „Ulga”) oraz… niespodzianka

Prowadzenie: Szymon Jachimek

Organizatorem festiwalu jest Nadbałtyckie Centrum Kultury / www.nck.org.pl

Festiwal Metropolia Jest Okey dofinansowany jest ze środków Miasta Gdańska

Patronat honorowy: Marszałek Woj. Pomorskiego Mieczysław Struk

Partnerzy festiwalu:
Radio Gdańsk
Klub Parlament
Łączy nas Gdańsk

Patroni medialni:
Trojmiasto.pl
Radio Gdańsk
Polski Portal Kultury O.pl
Pomorskie.eu

Media społecznościowe Festiwalu:
Twitter: bit.ly/MJOTwitter

Instagram: bit.ly/MJOInstagram

Mapa wydarzeń: bit.ly/MJO2018Mapa

Informujemy, że wydarzenia festiwalowe są dokumentowane przez fotografa oraz ekipę filmową w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę