Nasz profile

Dobrze jest… – spotkanie z dziennikarzem Jackiem Tacikiem

Aktualności

Dobrze jest… – spotkanie z dziennikarzem Jackiem Tacikiem

Dobrze jest… – spotkanie z dziennikarzem Jackiem Tacikiem

Jak odnaleźć w życiu pasję, szczęście i żyć w zgodzie z samym sobą? Na te pytania odpowiedzieć ma cykl otwartych spotkań pt. „Dobrze jest…” organizowanych wspólnie przez Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Górka i Politechnikę Otwartą. Gościem pierwszego spotkania będzie znany dziennikarz Jacek Tacik. 

Jacek Tacik jest dziennikarzem i reportażystą z bogatym – mimo młodego wieku – doświadczeniem zawodowym. Swoją przygodę z telewizją rozpoczął w 2008 roku
w „Wydarzeniach” Polsatu i w Polsat News. Następnie prowadził wieczorne serwisy informacyjne w TVP Info, po czym dołączył do zespołu „Wiadomości” TVP1. Obecnie jest reporterem w TVN 24. Publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Nowych Mediach” i magazynie „Press”. W maju 2017 ukazała się jego książka o zamachu na Jana Pawła II pt. „Zamach”, która kilka miesięcy od premiery osiągnęła sprzedaż ponad 10 tys. egzemplarzy.

Na spotkaniu pt. „Dobrze jest …być ciekawym drugiego” Jacek Tacik opowie o swojej dziennikarskiej pasji, w której łączy dociekliwość i rzetelność z wrażliwością i szacunkiem do człowieka.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 29 marca o godz. 18.00 na Politechnice Gdańskiej (Gmach Główny, Dziedziniec Heweliusza).

Wstęp wolny.

Spotkanie poprowadzi Kuba Kaługa (RMF FM).

***

Gośćmi spotkań  z cyklu „Dobrze jest…” będą znani artyści, dziennikarze, sportowcy – pasjonaci, którzy opowiedzą o sobie, o swoich wyborach i sposobach na życie.

Wraz z Politechniką Gdańską stwarzamy nową przestrzeń dialogu. Cały cykl ma być dla młodych ludzi okazją do bezpośredniego spotkania i rozmowy ze znanymi osobowościami, które opowiedzą o swoich sukcesach i porażkach – mówi inicjator cyklu ojciec Paweł Koniarek i dodaje: Zapraszamy! Dobrze jest… być ciekawym drugiego.

***

Organizatorzy:

Duszpasterstwo Akademickie “Górka”

Politechnika Otwarta

Patronat honorowy:

Klasztor Dominikanów w Gdańsku

Patronat medialny:

płyń Pod Prąd

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę