Nasz profile

Wartość wartości w Oliwskim Ratuszu Kultury

Aktualności

Wartość wartości w Oliwskim Ratuszu Kultury

Wartość wartości w Oliwskim Ratuszu Kultury

„Wartość wartości” to cykl spotkań z Mądrymi Osobami w Oliwskim Ratuszu Kultury.

Autorka projektu, dziennikarka, Hanna Kordalska-Rosiek zaprosiła do wygłoszenia wykładów oraz publicznej rozmowy: profesora Tadeusza Gadacza filozofa, religioznawcę zajmującego się filozofią człowieka i edukacji, Dariusza Dumę, filozofa, konsultanta biznesowego, który doradza zarządzanie przez wartości i w praktyce takim właśnie jest przedsiębiorcą, psychologa społecznego, profesora Bogdana Wojciszke, zajmującego się m. in. zagadnieniami psychologii miłości i władzy, oraz profesora Wiesława Łukaszewskiego, psychologa społecznego, specjalizującego się w problemach osobowości i motywacji.

Wartość wartości to cztery wykłady i cztery rozmowy o wartościach, czym były kiedyś, czym są dzisiaj, jaka jest ich rola w życiu indywidualnym i zbiorowym, w życiu codziennym i w biznesie, w polityce i w kulturze.

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach wytyczą cztery perspektywy, które – wzajemnie się dopełniając – stworzą interesującą i ważną wartość dodaną.

Jak podkreśla autorka cyklu, Hanna Kordalska-Rosiek, inspiracją do stworzenia projektu „Wartość wartości” był wykład Dariusza Dumy pt.: To wartości tworzą wartość. O sposobie myślenia i działania, który przynosi efekty, a konkretnie pierwsza część tytułu. Autorka pomyślała, że warto i trzeba zapraszać mądre osoby, spotykać ze sobą wartości, poznawać różne perspektywy i budować nowe wartości dodane.

Spotkania edukacyjne „Wartość wartości” realizowane będą we współpracy z Fundacją Wspólnota Gdańska, wydawnictwem słowo/obraz terytoria, które wyda książkę z wykładami, oraz z Bankiem Millennium i Miastem Gdańsk.

Spotkania będą się odbywały w październiku 2019 r. w Oliwskim Ratuszu Kultury.

1. Spotkanie pierwsze, 9.10.2019, godz. 18:00

Dariusz Duma, filozof, doradca, przedsiębiorca: To wartości tworzą wartość. O sposobie myślenia i działania, który przynosi efekty

2. Spotkanie drugie, 15.10.2019, godz. 18:00

Prof. Wiesław Łukaszewski, psycholog społeczny: Czy wartości wpływają na zachowanie

3. Spotkanie trzecie, 23.10.2019, godz. 18:00

Prof. Bogdan Wojciszke, psycholog społeczny: O wartościach sprawczych i wspólnotowych

4. Spotkanie czwarte, 30.10.2019, godz. 18:00

Prof. Tadeusz Gadacz, filozof, religioznawca: O myśleniu w czasach bezmyślności

Projekt realizowany jest przy pomocy i współpracy z Fundacją Wspólnota Gdańska, Wydawnictwem słowo/obraz terytoria, Miastem Gdańsk oraz z Bankiem Millennium, który ustami Prezesa Millennium Leasing Marcina Balickiego tak uzasadnił swoje wsparcie: „Zaangażowanie się Grupy Millennium w przedsięwzięcie „Wartość wartości” jest konsekwencją znaczenia, jakie przypisujemy wartościom w budowaniu relacji z klientami i we własnej organizacji. Kiedy mówimy, że naszą wartością są relacje oparte na zaufaniu, albo o tym, że jakość i innowacyjność są naszą pasją, to równie serio traktujemy to na obu tych polach – wewnątrz i na zewnątrz Grupy. Okazja do dyskusji z tak znakomitymi Wykładowcami o znaczeniu wartości, w biznesie, w życiu, w szerokim kontekście tego pojęcia, posłuży w naszej ocenie lepszemu zrozumieniu tego, jak są ważne, jakie mają lub mogą mieć znaczenie”.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę