Nasz profile

Faurecia otwiera drzwi do międzynarodowej kariery

Cała Polska

Faurecia otwiera drzwi do międzynarodowej kariery

Faurecia otwiera drzwi do międzynarodowej kariery

W ramach projektu stażowego Faurecia oferuje osobom, które nie ukończyły 28. roku życia, możliwość pracy w krajach, gdzie ma swoje oddziały. Staż może odbyć się we Włoszech, w Niemczech, Francji, a nawet w Chinach, Tajlandii lub Stanach Zjednoczonych.

O programie VIE

Program VIE (Volounteers for International Experience) to stażowy program francuskiej grupy Faurecia, która jest światowym liderem wśród producentów części samochodowych.

Firma specjalizuje się w konstrukcji siedzeń, produkcji wyposażenia samochodów oraz technologiach kontroli emisji spalin dla marek takich jak: Volkswagen, Audi, BMW, Lamborghini, Daimler. W ramach VIE można wyjechać na rok lub dwa lata do jednego z zagranicznych oddziałów Faurecii, działających w 35 krajach na całym świecie, m.in. do Chin, Meksyku, Tajlandii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec czy Hiszpanii. Od 2010 roku w programie VIE wzięło udział ponad 1100 osób
z 26 krajów.

– Staż w ramach programu VIE można odbyć w dziale badań, produkcji, innowacji, finansów i w wielu innych obszarach działalności Faurecii. Uczestnik programu VIE zdobywa nowe kompetencje zawodowe na całym świecie, w innej kulturze, we współpracy z międzynarodowym zespołem. Świetnie sprawdzą się tu osoby otwarte na nowe doświadczenia, odważne, pełne energii, które chcą związać swoją przyszłość z rozwojem motoryzacji  – mówi Karolina Bojdys, Talent Acquisition Manager w Faurecia Automotive Polska.

Z programu VIE mogą skorzystać osoby w wieku do 28. roku życia, absolwenci uczelni technicznych w Polsce, posiadający dyplom magistra, inżyniera czy licencjata. Wymagana jest znajomość języka angielskiego lub języka kraju, do którego się aplikuje.

Program jest dla wielu osób nie tylko kolejnym programem stażowym, czy jednorazowym wyjazdem za granicę, ale przede wszystkim doświadczeniem, które z jednej strony otwiera drzwi do kariery w międzynarodowej firmie motoryzacyjnej, będącej partnerem największych światowych producentów samochodowych, a z drugiej strony pozwala rozwijać swoje pasje i kompetencje, odkrywać inne kultury. Staż jest odpłatny, w trakcie jego trwania uczestnicy otrzymują miesięczne stypendium. Aplikować do programu można przez cały rok. Zgłoszenia składać należy bezpośrednio do oddziału, w którym planuje się staż lub wysłać zgłoszenie na adres maila: kariera@faurecia.com.

Poprosiliśmy Jeremy’ego Therry z Francji, uczestnika VIE, przebywającego w R&D Faurecia Wałbrzych o wypowiedź na temat programu oraz podanie powodów, dla których każdy absolwent uczelni technicznej w Polsce powinien rozważyć wzięcie udziału w VIE.

Jakie korzyści daje taki wyjazd?

Po pierwsze, wyjątkowe doświadczenie zawodowe. Wiele osób na świecie zaczyna VIE zaraz po studiach i przyznaje, że nie ma nic lepszego niż rozpoczęcie swojej kariery w dużej międzynarodowej firmie, do tego za granicą. W trakcie stażu można zdobyć bogate doświadczenie w wielu dziedzinach oraz spróbować swoich sił w różnych działach firmy. To właśnie w trakcie VIE można realizować swoje pierwsze projekty zawodowe i współtworzyć historię światowej motoryzacji.

Po drugie, odkrywanie innych kultur. O żadnym kraju nie dowiemy się tyle z książek, ile w trakcie pobytu w nim. Praca w ramach programu VIE może zmienić perspektywę i nauczyć bardzo wiele. To wspaniała okazja do poznania nowego sposobu myślenia, nowych przyzwyczajeń, zwyczajów. A także doskonały trening językowy, który poprawi poziom rozumienia i mówienia w języku obcym. Czas stażu można również wykorzystać na podróżowanie, odwiedzanie nowych miast i miejsc oraz smakowanie kuchni danego kraju.

Po trzecie, ludzie. Faurecia daje możliwość współpracy i realizowania swoich pasji i marzeń w międzynarodowym zespole, który uczy samodzielności, pozwala poznać siebie oraz zdobyć nowe umiejętności zawodowe. Wiele projektów realizowanych w Faurecii dzieje się równolegle w kilku krajach, np. w Polsce, Francji lub w Chinach.

Po czwarte, doświadczenie na całe życie. Program VIE to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wyjść z własnej strefy komfortu, a także od razu doświadczyć teorii w praktyce. To błyskawiczne wejście w dorosłe zawodowe życie, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców. Już pod koniec swojego stażu, ponad 60% uczestników programu VIE otrzymuje propozycje pracy na pełny etat
w Faurecii.

Więcej informacji o programie VIE można przeczytać na karierafaurecia.pl.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę