Nasz profile

Ruszają konkursy grantowe w ramach Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich

Pod Prąd

Ruszają konkursy grantowe w ramach Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich

Ruszają konkursy grantowe w ramach Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich

W ramach tegorocznych działań Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich odbędą się dwa konkursy grantowe, w których studenci mogą przesyłać swoje prace od 16 lipca do 10 listopada br.

Jeden z konkursów skierowany jest do mediów studenckich, natomiast drugi bezpośrednio do wszystkich studentów z całej Polski. Młodzi dziennikarze mogą zgłaszać swoje prace w trzech kategoriach: „aktywność studencka”, „finanse studenta” oraz „nauka i szkolnictwo wyższe”, zaś w tym samym czasie studenci mogą przesyłać swoje reportaże w jednej z trzech kategorii: ekonomia i nowe technologie, społeczeństwo oraz sport. Łączna pula nagród wynosi 24 000 zł.

Oba konkursy są jednym z elementów tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich realizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Tegoroczne działania zostały rozszerzone o kolejne inicjatywy skierowane do środowiska studenckiego. Jednym z nich są konkursy, które ruszają już 16 lipca 2020 roku: konkurs grantowy dla mediów studenckich oraz konkurs reportażowy dla studentów.

KONKURS GRANTOWY W konkursie skierowanym do mediów studenckich organizatorzy stawiają zarówno na różnorodność treści, którą wyrażają trzy kategorie z różnych obszarów, jak również różnorodność formy. Regulamin dopuszcza bowiem na równorzędnych zasadach zarówno, artykuł prasowy (od 12 000 do 20 000 znaków), materiał filmowy (od 3 do 10 minut), jak i materiał radiowy (od 3 do 10 minut). Wyboru zwycięzców w każdej z kategorii dokona trzyosobowe jury w skład którego wejdą obok przedstawicieli Warszawskiego Instytutu Bankowości reprezentanci świata finansów (Związek Banków Polskich, WIB), nauki i szkolnictwa wyższego (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Parlament Studentów RP) i mediów.

KONKURS REPORTAŻOWY Inicjatywa poświęcona w pełni wszystkim studentom z całej Polski jest organizowana po raz pierwszy. Prace reportażowe można zgłaszać w trzech kategoriach: ekonomia i nowe technologie, społeczeństwo oraz sport w formie doc. lub docx.. Wyboru zwycięzców w każdej z kategorii dokona trzyosobowe jury, w skład którego wejdą obok przedstawicieli Warszawskiego Instytutu Bankowości, reprezentanci środowiska akademickiego i dziennikarskiego. Warunkiem obu konkursów jest, aby przesłane materiały nie były wcześniej nigdzie publikowane i stanowiły efekt bieżącej, wykonanej pracy. Zgodnie z harmonogramem ujętym w regulaminie konkursu ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń mija 23 października br. W ciągu kolejnych dni, ogłoszone zostaną oficjalne wyniki rywalizacji.

Projekt „OFMA – rozwój kompetencji dziennikarzy studenckich” jest współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach zadania zleconego pt.: „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”. Jak wskazują organizatorzy, celem konkursu jest promowanie utalentowanych zespołów redakcyjnych oraz studentów, którzy zmierzą się z niełatwą tematyką. Jednocześnie, zróżnicowany dobór osobowy jury oceniającego prace w każdej z kategorii będzie gwarantem docenienia nie tylko ciekawie przedstawionego tematu, ale również dochowania staranności merytorycznej.

– Studenci na polskich uczelniach to kreatorzy najbliżej przyszłości, którzy na podstawie swoich obserwacji i zdobytego doświadczenia potrafią, poprzez świeże spojrzenie, ocenić otaczającą rzeczywistość w wielu aspektach. Pomysłowość młodych osób oraz posiadane umiejętności twórcze umożliwiają tworzenie interesujących materiałów w bardzo szerokiej tematyce, a jednocześnie sprawdzenia w czym czują się najlepiej. Przygotowane przez nas konkursy dają możliwość weryfikacji swoich umiejętności zarówno dla mediów studenckich, jak również wszystkich studentów z zacięciem dziennikarskim. – powiedział Wiceprezes Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Michał Polak. Więcej informacji o konkursie, w tym również regulamin i formularz zgłoszeniowy od 16 lipca br. jest dostępny na stronie: www.ofma.info.pl

Ogólnopolskie Forum Mediów Akademickich (OFMA) to powołana w 2015 r. platforma współpracy redakcji studenckich z całej Polski. Funkcjonuje w ramach jednego z największych w Europie programów edukacji ekonomicznej powołanych z inicjatywy Związku Banków Polskich – „Bankowcy dla Edukacji”. OFMA to miejsce dyskusji na temat roli i przyszłości mediów studenckich, podejmowania wspólnych inicjatyw, rozwijania warsztatu dziennikarskiego, a także nawiązywania kontaktów. Aktywność OFMA to m.in. doroczna Krajowa Konferencja z udziałem dziennikarzy mediów studenckich i ogólnopolskich, Studencka Strefa Medialna towarzysząca ważnym wydarzeniom i kongresom, bieżąca współpraca redakcyjna w zakresie działów dotyczących finansów, oszczędzania czy cyberbezpieczeństwa oraz cotygodniowa studencka audycja radiowa „3 grosze o ekonomii”.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Pod Prąd

Na górę