Nasz profile

5. Edycja Artekino festival: ruszył nabór do youth jury

Cała Polska

5. Edycja Artekino festival: ruszył nabór do youth jury

5. Edycja Artekino festival: ruszył nabór do youth jury

ArteKino Festival to bezpłatny, cyfrowy festiwal kina europejskiego, który potrwa od 1 do 31 grudnia. Na stronie www.artekinofestival.com w polskiej wersji językowej będzie można obejrzeć wyselekcjonowane filmy fabularne i dokumentalne zrealizowane przez młodych europejskich twórców. W ramach tegorocznej, 5. edycji ArteKino Festival ruszył otwarty nabór do Youth Jury, które przyzna nagrodę Young Audience Award dla najlepszego filmu. Udział wziąć mogą osoby z całej Europy w wieku od 18 do 25 lat.

Youth Jury tegorocznego ArteKino Festival będzie liczyć od 10 do 15 członków. Aby zostać jednym z nich, wystarczy aplikować poprzez stronę https://www.artekinofestival.com/jury/registration i wypełnić prosty formularz. Kandydaci muszą być w wieku od 18 do 25 lat. Zadaniem członków Youth Jury będzie obejrzenie od 1 do 23 grudnia 10 filmów prezentowanych w ramach ArteKino Festival i zagłosowanie na najlepszy z nich. Jury przyzna Young Audience Award, a wręczenie nagrody planowane jest w Paryżu po 1 stycznia 2021 roku (w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Europie).

ArteKino Festival powstał w 2016 roku z inicjatywy ARTE TV, publicznego, niekomercyjnego, europejskiego kanału kulturalnego. Filmy z 5. edycji festiwalu zostaną udostępnione bezpłatnie w 45 krajach Europy, w 10 wersjach językowych (po francusku, niemiecku, angielsku, hiszpańsku, włosku, polsku, portugalsku, rumuńsku, węgiersku i holendersku).

Celem ArteKino Festival jest promowanie wspólnych europejskich wartości poprzez zapewnienie szerokiej publiczności bezpłatnego dostępu do filmów fabularnych, które ukazują kulturową różnorodność Europy, a także tematy i zjawiska będące w centrum zainteresowań współczesnych, europejskich filmowców. Pokazywane obrazy, choć odniosły niewątpliwy sukces artystyczny i zakwalifikowały się do oficjalnej selekcji licznych, prestiżowych festiwali, nie zawsze mają szansę na szeroką dystrybucję w kinach.

ArteKino Festival jest tworzony przez ARTE France i ARTE GEIE, we współpracy z programem Kreatywna Europa, instytutami filmowymi, kinami niezależnymi, mediami i innymi organizacjami powołanymi do wspierania i promocji europejskiej kinematografii.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę