Nasz profile

10. Script Fiest to konkurs na najlepszy scenariusz

Cała Polska

10. Script Fiest to konkurs na najlepszy scenariusz

10. Script Fiest to konkurs na najlepszy scenariusz

35 wydarzeń, 50 ekspertów, 4 wyjątkowe warsztaty. Znamy program 10. Script Fiest, finałową trójkę Konkursu na Najlepszy Scenariusz Polskiego Filmu Fabularnego oraz dziesięciu finalistów Konkursu na Koncepcję Serialu!

Intrygujący, wypełniony po brzegi praktyczną wiedzą, spotkaniami z polskimi i światowymi ekspertami, pokazami filmowymi, autorskimi analizami i warsztatami w zaskakującej formule. Program jubileuszowej edycji Script Fiesty pęka w szwach, a liczba atrakcyjnych propozycji przyprawi o zawrót głowy (nie tylko) pasjonatów scenariopisarstwa.

Formularze zgłoszeń dostępne są na stronie: www.scriptfiesta.pl. Nabór na wszystkie warsztaty w ramach jubileuszowej Script Fiesty otwarty jest do 25 marca 2022.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in w zespołowej pracy nad scenariuszem w ramach warsztatów Open Script, przeanalizować kultowy “Fight Club” podczas spotkania masterclass z Jimem Uhlsem, czy rozłożyć na czynniki pierwsze głośny film Aleksandry Terpińskiej “Inni ludzie”. Ruszają zapisy na warsztaty oraz głosowanie publiczności w Konkursie o Nagrodę za Najlepszy Scenariusz Polskiego Filmu Fabularnego. Festiwal wystartuje 31 marca 2022 w Kinie Elektronik. Poznaliśmy również finalistów konkursu na koncepcję serialu internetowego lub telewizyjnego Open Script, dokumentalny storytelling i twórcze pisanie.

Zapisy na warsztaty do 25 marca!

Możliwość zdobycia lub doskonalenia umiejętności scenariopisarskich podczas warsztatów eksperckich, to od lat znak rozpoznawczy Script Fiesty. Na jubileusz organizatorzy przygotowali kilka zaskakujących propozycji. Nowością tegorocznej edycji są pięciogodzinne warsztaty „Open Script. Zgłoś scenariusz szorta i pracuj nad nim z ekipą”.

Swój scenariusz filmu krótkometrażowego może zgłosić każdy, kto jest gotowy przeanalizować go z zespołem młodych twórców.

W fazie naboru zgłoszeń zostaną wyłonione trzy projekty, nad którymi będą pracować autorzy wybranych scenariuszy wraz z najlepszymi studentami reżyserii, realizacji obrazu filmowego, aktorstwa, kreacji dźwięku, organizacji produkcji i montażu Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Mentorami grup będą: Wojciech Saramonowicz, Małgorzata Sobieszczańska i Radosław Piwowarski. Celem warsztatów jest dopracowanie zgłoszonego na warsztaty scenariusza, ale także możliwość nawiązania cennych kontaktów, które mogą przyczynić się do powstania stałych grup twórczych.

Najlepszy projekt otrzyma możliwość produkcji przez Warszawską Szkołę Filmową.

– To idealne ćwiczenie do przyszłej pracy w ekipie realizacyjnej. Działania skupią się m.in. na poszukiwaniu interesujących rozwiązań formalnych z zakresu montażu, dźwięku, zdjęć, aktorstwa czy eliminowaniu wątków problematycznych produkcyjnie – podkreśla Malwina Czajka, dyrektorka artystyczna festiwalu.

Podczas warsztatów “Pisz prawdę czyli o scenariuszu dokumentu”. Eksperci przyjrzą się pomysłom przesłanym przez uczestników i przeanalizują je pod kątem potencjału i kierunku dalszego rozwoju. Barbara Pawłowska wspólnie z zaproszonym gościem odpowiedzą na pytanie, czy istnieje granica jakiej dokumentalista nie powinien przekraczać w kreowaniu rzeczywistości na kartkach scenariusza i przed kamerą.

– Warsztaty będą z pewnością potężną dawką wiedzy o technikach scenariopisarskich, regułach dramaturgicznych i różnicach pomiędzy filmem fabularnym i dokumentalnym. To wydarzenie dla wszystkich, którzy fascynują się dokumentem i chcą rozwijać swoje pomysły w tym zakresie – podkreśla Przemek Glajzner, dyrektor artystyczny festiwalu.

Gratką dla uczestników Script Fiesty będą także międzynarodowe warsztaty kreatywne z Mateuszem Pacewiczem “Twórcze pisanie scenariuszy”. Scenarzysta “Bożego ciała” i “Sali samobójców Hejter” podzieli się z zainteresowanymi własnym doświadczeniem, opowie o technikach scenariopisarskich, nowych trendach w branży, a także wprowadzi warsztatowiczów w zawiłości rynku filmowego, który stawia dziś przed scenarzystami wiele nowych wyzwań.

Druga część warsztatów będzie oparta o analizę autorskich koncepcji scenariuszowych, nadesłanych przez uczestników. Warsztaty odbędą się w języku angielskim, aby wziąć w nich udział należy przesłać logline projektu w dowolnym gatunku i metrażu. Podczas 10. edycji Script Fiesty odbędą się także pierwsze warsztaty nowego Studium Scenariuszowego Warszawskiej Szkoły Filmowej, które stanowią doskonałą propozycję dla adeptów scenariopisarstwa.

Warsztaty są skierowane w szczególności do tych, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności w zakresie praktyki storytellingu. Warsztaty poprowadzi Maciej Ślesicki.

– Otwarcie studium scenariuszowego Warszawskiej Szkoły Filmowej to świetna wiadomość dla każdego, kto poszukuje twórczej przestrzeni do systematycznej pracy nad własnym scenariuszem. Warsztaty podczas Script Fiesty są jedynie teaserem docelowego kursu, ale z pewnością będą dobrą podstawą do dalszej pracy nad własnym projektem – podkreśla Malwina Czajka, dyrektorka artystyczna festiwalu.

Wyróżniający się uczestnicy otrzymają przepustkę do udziału w całorocznych zajęciach studium. Nabór na wszystkie warsztaty w ramach jubileuszowej Script Fiesty otwarty jest do 25 marca 2022.

Formularze zgłoszeń dostępne są na stronie: www.scriptfiesta.pl.

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę