Nasz profile

Czy to jest przyjaźń, czy to jest… ściąganie?

Poradniki

Czy to jest przyjaźń, czy to jest… ściąganie?

Czy to jest przyjaźń, czy to jest… ściąganie?

To jak coś, to do Kasi. Przyda nam się taka dziewczyna w grupie – do rozmowy przy kserze dziewczyny dołączyły dwa porozumiewawcze, ironiczne uśmieszki…

Czasami ze zdziwieniem przyglądam się Kasi. Chodzi na każdy wykład, załatwia dla wszystkich kserówki (czasem jeździ nawet po nie do PAN-u), ma genialne notatki, wszystko idealnie popodkreślane i pokolorowane markerami. Rzadko można porozmawiać z nią na korytarzu o czymś innym niż zadane wiersze, strach przed kolokwium, i o tym, do której godziny w nocy się uczyłaś. Kasia denerwuje się, gdy zostaje wyrwana do odpowiedzi i mimo tego, że zawsze jest przygotowana, nigdy z tego nie korzysta, nie zabiera głosu na zajęciach.

Chętnie korzystają z jej materiałów pozostali. Sztucznymi, przymilnymi tekstami przekonają ją do oddania wszystkiego. Bo po co ślęczeć w bibliotece nad czymś, co można mieć za kilka groszy na ksero?

– To naiwniara. Sztywniak – słyszałam o niej komentarze tych samych za jej plecami. – Z taką wagą… Jak można nie mieć kompleksów?!

Zwróciłam im uwagę, ale chciałabym zwrócić uwagę także Kasi. Wiem, dlaczego to robi i jak ją za jakiś czas otwarcie potraktują. Może nie teraz, ale za dwa lata, które dzięki niej zaliczą.

Kasia wstydzi się nawet podejść do tablicy.

W sobotę lizusy organizują wypad na dyskotekę albo karaoke – nie dla całej grupy, tylko dla wybranych. Żeby się zintegrować.

Tak, Kasię oczywiście zaproszą.

 

Ayako

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Poradniki

Na górę