Nasz profile

Przyjaźń ponad podziałami

Aktualności

Przyjaźń ponad podziałami

Przyjaźń ponad podziałami

Francuscy twórcy potrafią zdziałać cuda. Przynajmniej w zdecydowanej większości przypadków. Tak jest również w odniesieniu do Nietykalnych, którzy w ten piątek weszli do polskich kin. Nowy obraz duetu Olivier Nakache – Eric Toledano jest ich trzecim, wspólnym dziełem (po Zostańmy przyjaciółmi i Szczęśliwe dni). Tym razem prezentują opowieść o sparaliżowanym milionerze Philippe, który na stanowisko swojego pomocnika zatrudnia Drissa – młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie zakończył odsiadywanie wyroku.

Spotkanie dwóch mężczyzn, których pozornie różni dosłownie wszystko, staje się okazją do mówienia, a właściwie pokazania, przyjaźni. Bo w filmie wprost nie nazywa się tego, co łączy Philippe i Drissa. Bohaterowie pochodzą z różnych światów, lubią inną kuchnię, słuchają odmiennej muzyki, mają inne podejście do kobiet. Mimo różnic – które wielu wydawałyby się nie do pogodzenia – stają się sobie bliscy. Philippe stara się zrozumieć  sytuację Drissa, który jest dla milionera staje się nie tylko najlepszym opiekunem, ale przede wszystkim powiernikiem i doradcą w sprawach sercowych.

Nakache i Toledano, pisząc scenariusz oparty na faktach, stworzyli przepiękną historię, którą przedstawili w iście francuski sposób. W filmie wszystko jest dopasowane i idealnie zgrane: niesamowita muzyka, zdjęcia, dialogi. Aż chciałoby się powiedzieć: prostota potrafi oczarować. Jeśli pozostając w świątecznej atmosferze, zechcecie wejść na chwilę w magiczny świat przyjaźni z kategorii ponad podziałami, serdecznie polecam Nietykalnych.

TYTUŁ ORYGINALNY: Intouchables
PREMIERA: 23.09.2011 (świat), 13.04.2012 (Polska)
REŻYSERIA: Olivier Nakache, Eric Toledano
SCENARIUSZ:
MUZYKA: Ludovico Einaudi
ZDJĘCIA: Mathieu Vadepied
OBSADA: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny, Audrey Fleurot

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę