Nasz profile

Czwarty wymiar, polski reżyser w światowej produkcji z Valem Kilmerem

Aktualności

Czwarty wymiar, polski reżyser w światowej produkcji z Valem Kilmerem

Czwarty wymiar, polski reżyser w światowej produkcji z Valem Kilmerem

Film fabularny: Czwarty wymiar (The Fourth Dimension) to koprodukcja Vice Films, Grolsch Film Works i polskiej firmy produkcyjnej Akson Studio. Jest trylogią autorstwa trzech reżyserów z różnych stron świata: Harmony’ego Korine’a, Aleksieja Fedorczenki i Jana Kwiecińskiego. Każdy z nich nakręcił 30-minutowy film na podstawie szkicu autorstwa Eddy’ego Morettiego, realizatora z Vice Films, w którym zabiera swojego bohatera w podróż zmieniającą jego sposób postrzegania świata i samego siebie. Każdy z nich zaproponował własne spojrzenie na czwarty wymiar.

Wyróżnienia

Jan Kwieciński jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy oraz London Film School. Jego krótkometrażowy film Incydent (2009) został wyróżniony m.in. Nagrodą Specjalną Jury w Konkursie Kina Niezależnego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagrodą Publiczności na Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Poszukując reżysera polskiej części projektu, producenci Vice Films i Grolsch Film Works natrafili na Incydent Kwiecińskiego i zaprosili jego autora do nadesłania treatmentu do projektu The Fourth Dimension. Udział w projekci jest niezwykłym sukcesem tego młodego polskiego reżysera.

Premiera

Międzynarodowa premiera filmu miała miejsce podczas San Francisco International Film Festival. Polska premiera filmu odbyła się w ramach festiwalu Off Plus Camera, film został również zaprezentowany na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. Został doceniony przez recenzentów w Stanach Zjednoczonych, którzy podkreślają jego eksperymentalny charakter i niezwykłą atmosferę, zwłaszcza wyreżyserowanych przez Kwiecińskiego Jelonków. Jak napisał jeden z recenentów Variety ten młody polski reżyser zachwyca widzów emocjonalną szczerością. Filmu nie zabrakło również w sekcji Polonica na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

  • Kraje: Wielka Brytania, USA, Polska, Rosja
  • Czas: 106 min
  • Reżyseria: Harmony Korine, Aleksiej Fedorczenko i Jan Kwieciński
  • Obsada: Val Kilmer, Rachel Korine, Igor Sergiejew, Daria Ekamasowa, Tomasz Tyndyk, Justyna Wasilewska, Paweł Tomaszewski, Paweł Smagała.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę