Nasz profile

Poznaj piwo od kuchni – zgłoś się na praktyki, wygraj staż!

Aktualności

Poznaj piwo od kuchni – zgłoś się na praktyki, wygraj staż!

Poznaj piwo od kuchni – zgłoś się na praktyki, wygraj staż!

Lato sprzyja nie tylko delektowaniu się zimnym piwem w ogródku pubu. To także dobry czas, aby zwiększyć swoją wiedzę o piwnej kategorii i zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe. Warto o tym pomyśleć już teraz, zwłaszcza że 20 lutego Kompania Piwowarska rozpoczęła dwie akcje skierowane do studentów – kolejną edycję konkursu „Kompania Innowacji” oraz nabór na letnie praktyki w ramach programu „W dobrej kompanii”.

Kompania Piwowarska od 2010 r. organizuje konkurs „Kompania Innowacji”, skierowany do studentów i absolwentów, którzy nie ukończyli 26 lat.Jego ideą jest wspieranie u młodych ludzi innowacyjności oraz własnej inicjatywy jako kompetencji szczególnie cenionych przez pracodawców. Uczestnicy konkursu mają przygotować projekt na jeden z zadanych tematów. Osoby, które wykażą się największą innowacyjnością oraz nowatorskim spojrzeniem na firmę i jej produkty, mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody oraz odbyć 6-miesięczny płatny staż w jednym z działów firmy.

Zadania konkursowe udostępniono na stronie kp.pl. W tym roku są to trzy tematy:

1. Zanim piwo dotrze do sklepu – zaproponuj innowacyjne rozwiązanie w obszarze logistyki, które przyczyni się do zwiększenia przewagi konkurencyjnej KP. Przeprowadź analizę liczbową lub stwórz model symulacyjny (możliwe obszary innowacji to m.in. magazynowanie, transport, logistyka opakowań zwrotnych lub inne).
2. Piwo jest trendy czy passé? – w jaki sposób wpłynąłbyś na atrakcyjność kategorii piwa wśród osób w Twoim wieku? Zaproponuj markę, która będzie odpowiedzią na powyższe pytanie, i uzasadnij biznesowo.
3. Po piwo do sklepu, dyskontu czy pubu? Jak będzie zmieniać się struktura kanałów sprzedaży na rynku piwa w najbliższych latach? Zaproponuj innowacyjne działania, które w obliczu tych zmian pomogą wzmocnić pozycję KP.

Uczestnicy mają czas na nadesłanie prac do 14 kwietnia. Finał konkursu odbędzie się 21 maja w Warszawie – zakwalifikuje się do niego 12 osób, spośród których Kompania Piwowarska wyłoni 4 stażystów. Latem rozpoczną oni płatny staż w trzech wybranych działach firmy.

Praktycznie, z myślą o przyszłości

Każdego roku Kompania Piwowarska organizuje również bezpłatne praktyki studenckie, podczas których przekazuje młodym ludziom wiedzę dotyczącą funkcjonowania dużej organizacji i specyfiki pracy w wybranym dziale. Praktyki w KP trwają 6 tygodni z możliwością skrócenia do 4 tygodni lub przedłużenia do końca wakacji, między 1 lipca a 30 września. Obowiązuje podpisanie umowy o praktyki absolwenckie, a kandydat nie może mieć więcej niż 30 lat.

W tym roku firma poszukuje ponad 80 praktykantów do działów: sprzedaży, marketingu klienckiego, produkcji, logistyki, marketingu, IT, BHP oraz finansów. Nabór potrwa do 30 marca, zaś same praktyki odbędą się w dwóch turach: 1 lipca – 14 sierpnia i 15 sierpnia – 30 września.

(Monika Olszewska)

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę