Nasz profile

Bądź kreatywny w nowym roku akademickim

Aktualności

Bądź kreatywny w nowym roku akademickim

Bądź kreatywny w nowym roku akademickim

BE CREATIVE Day to wydarzenie o charakterze informacyjno-promocyjnym, które zainauguruje działalność Programu Edukacyjnego Uwolnij kreatywność na uczelniach partnerskich – Politechnice Warszawskiej i Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, takich jak konkursy i ćwiczenia praktyczne. Podczas konferencji zostaną poruszone zagadnienia związane z rozwojem kreatywności, kompetencjami miękkimi oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, stosowanymi w logistyce.

Program Uwolnij kreatywność dedykowany jest studentom kierunków związanych z logistyką. W jego ramach na uczelniach partnerskich realizowane będą spotkania z pracodawcą, warsztaty, konkursy oraz praktyki letnie. Program ma na celu zmniejszenie poziomu niedopasowania kompetencyjnego przyszłych absolwentów poprzez włączenie pracodawców w proces edukacji. Działania podejmowane w Programie będą pogłębiały u studentów wiedzę specjalistyczną z zakresu logistyki oraz rozwijały ich kompetencje miękkie.

Cykl spotkań na uczelniach partnerskich – Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu i Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej – otworzy BE CREATIVE Day. – Wydarzenie ma na celu promocję Programu Uwolnij kreatywność poprzez przekazanie konkretnej, przydatnej w trakcie studiów wiedzy. Podczas BE CREATIVE Day uczestnicy będą mieli okazję do spotkania ze specjalistami z branży oraz wzięcia udziału w ćwiczeniach i warsztatach służących rozwojowi kompetencji miękkich – komentuje Marta Westrych-Andrzejczyk, Dyrektor Personalna DPD Polska – firmy będącej Partnerem Programu Uwolnij kreatywność.
Dzięki uczestnictwu w BE CREATIVE Day będzie można dowiedzieć się jak zorganizowane są procesy zachodzące w Centralnej Sortowni DPD Polska. Poruszone zostaną także zagadnienia dotyczące kreatywności i jej przydatności w pracy zawodowej. Ponadto, uczestnicy poznają w praktyce wybrane metody sprzyjające jej rozwijaniu oraz ułatwiające rozwiązywanie sytuacji problemowych. Na zakończenie dnia zorganizowane zostanie ćwiczenie typu case study, pozwalające na spróbowanie swoich sił w analizie drogi paczek pod okiem specjalistów z DPD Polska. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy zapisać się poprzez stronę internetową www.uwolnijkreatywnosc.pl

Dodatkowo, na specjalnie przygotowanym stoisku, będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat Programu, porozmawiać o możliwościach zatrudnienia w branży kurierskiej czy też skonsultować swoje CV. Na odwiedzających czekają też dodatkowe atrakcje.

Program Edukacyjny Uwolnij kreatywność realizowany jest w ramach projektu systemowego Biznes dla edukacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Partnerem Programu są DPD Polska – firma kurierska o międzynarodowym zasięgu, Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe „GRAFIX” i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RIG.

()

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę