Nasz profile

Zimno? A co na to mówią na Syberii?

Aktualności

Zimno? A co na to mówią na Syberii?

Zimno? A co na to mówią na Syberii?

17 grudnia 2015 (czwartek), o godzinie 18:00 w Instytucie Archeologii i Etnologii (za Krewetką, ul. Bielańska 5) w sali 30, będzie niepowtarzalna okazja, by posłuchać opowieści z Syberii i ludach zamieszkujących ten zapomniany zakątek świata.
Studenckie Koło Naukowe Etnologów UG oraz Magazyn Studencki „płyń Pod Prąd” zapraszają na spotkanie antropologiczne z Michałem Domagałą.

Michał Domagała to językoznawca, lingwistą, pracował wśród małych ludów Syberii: Chakasji i Jakucji. Wraz żoną i dwoma synami mieszkali przez ponad dziesięć lat na Syberii. Zbierali orzechy cedrowe z Chakasami, pomagali paść renifery Ewenom i Czukczom, łowili ryby z Koriakami. Przejechali Syberię samochodem, od Uralu do Błagowieszczeńska. Ich celem było tłumaczenie Biblii lub jej fragmentów na języki małych narodów Syberii.

Sponsorem spotkania jest hasztag #conaSyberii

Oto kilka fotografii, by w jakiejś części oddać smak tego spotkania.

 

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Redaktor naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporter, dziennikarz, podcasterka na StacjaZmiana.pl, ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Przewodniczka po muralach na Zaspie #kochamurale. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektor programowy konferencji Medionalia. Twitter: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę