Nasz profile

Zimno? A co na to mówią na Syberii?

Aktualności

Zimno? A co na to mówią na Syberii?

Zimno? A co na to mówią na Syberii?

17 grudnia 2015 (czwartek), o godzinie 18:00 w Instytucie Archeologii i Etnologii (za Krewetką, ul. Bielańska 5) w sali 30, będzie niepowtarzalna okazja, by posłuchać opowieści z Syberii i ludach zamieszkujących ten zapomniany zakątek świata.

Studenckie Koło Naukowe Etnologów UG oraz Magazyn Studencki „płyń Pod Prąd” zapraszają na spotkanie antropologiczne z Michałem Domagałą.

Michał Domagała to językoznawca, lingwistą, pracował wśród małych ludów Syberii: Chakasji i Jakucji. Wraz żoną i dwoma synami mieszkali przez ponad dziesięć lat na Syberii. Zbierali orzechy cedrowe z Chakasami, pomagali paść renifery Ewenom i Czukczom, łowili ryby z Koriakami. Przejechali Syberię samochodem, od Uralu do Błagowieszczeńska. Ich celem było tłumaczenie Biblii lub jej fragmentów na języki małych narodów Syberii.

Sponsorem spotkania jest hasztag #conaSyberii

Oto kilka fotografii, by w jakiejś części oddać smak tego spotkania.

 

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę