Nasz profile

Wyjście z cienia. Prowadzenie fotobloga – rozmowa z Jerzym Grzesiakiem

Studenci

Wyjście z cienia. Prowadzenie fotobloga – rozmowa z Jerzym Grzesiakiem

Wyjście z cienia. Prowadzenie fotobloga – rozmowa z Jerzym Grzesiakiem

Jerzy Grzesiak jest jedną z osób, które założyły stronę, by pokazać światu swoje zdjęcia. Fotografowanie przyrody jest jego pasją, a swój kunszt nieustannie rozwija. Strona umożliwiła mu nie tylko pokazania efektów ciężkiej pracy, ale również poznanie wielu fascynujących osób, a także nawiązania kontaktów w świecie fotografii.

Dlaczego postanowiłeś założyć stronę i prezentować na niej owoce swojej pracy?

Internet był i jest najprostszą drogą, aby pokazać swoje fotografie większej ilości ludzi. Kiedy zaczynałem, byłem zbyt młody na spotkania w związku fotografów, a moje zdjęcia niekoniecznie nadawały się na wystawy.

Własna strona dała mi możliwość publikacji efektów mojej pracy, a także poznania innych fotografów przyrody, którzy trafili na mój adres.

Czy nie żałujesz założenia tej strony?

Nie! To był bardzo istotny krok dla mojego fotografowania. Moje zdjęcia mogły być oceniane, a ja przestałem być anonimowy dla fotografów z branży. Dzięki poznanym przez moją stronę ludziom, trafiłem do grup dyskusyjnych, zrzeszających najlepszych w Polsce fotografów przyrody. Są one źródłem nieustającej inspiracji i wiedzy.

Czy strona pomogła ci coś osiągnąć?

Moje zdjęcia były wielokrotnie publikowane w książkach, czasopismach, kalendarzach i w wielu, wielu innych formach. Wszystkie te publikacje zawdzięczam mojej stronie, na którą natrafili redaktorzy szukający ciekawych fotografii. Jest ona moim portfolio, jak i kompleksową ofertą zdjęć. Poza tym dostaję wiele listów od internautów, którym podoba się to, co robię. Choć wiem, że solidna krytyka jest najczęściej bardziej przydatna, to pochlebna opinia jest zawsze przyjemna.

Co byś poradził osobom, które chcą założyć swoją stronę lub bloga?

Każdy, kto ma coś do pokazania, powinien mieć odwagę pochwalić się tym. W Internecie jest to łatwiejsze niż gdziekolwiek indziej i też w dużej mierze może być anonimowe. Poza tym, strona może być bodźcem do dalszej pracy, jak również doskonałym archiwum naszych postępów i osiągnięć.

Joanna Zimnoch

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę