Nasz profile

Premiera filmu „Genesis 2.0.” z dr Pauliną Mozolewską

Aktualności

Premiera filmu „Genesis 2.0.” z dr Pauliną Mozolewską

Premiera filmu „Genesis 2.0.” z dr Pauliną Mozolewską

Pokaz specjalny najnowszego filmu Christiana Freia (nominacja do Oscara za „Fotografa wojennego”) z udziałem dr Pauliny Mozolewskiej, biologa molekularnego i popularyzatorki nauki – www.naukowka.pl.

Czy wskrzeszenie mamuta jest dziś możliwe? Przed nami opowieść o tajemnicach ukrytych w naturze, fundamencie stworzenia świata i nowej roli, jaką może odegrać w tym procesie człowiek – autor nowego Genesis 2.0.

Genesis 2.0, reż. Christian Frei, Maxim Arbugaev Szwajcaria, 2018 r.

data: 13 grudnia 2018 (czwartek)

godzina: 20:00

miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa, Pl. Grunwaldzki 2, Gdynia

wstęp: bilety do nabycia w kasach i na stronie Gdyńskiego Centrum Filmowego

Spotkanie poprowadzi Przemek Rydzewski.

Jak co roku na odległych Wyspach Nowosyberyjskich na Oceanie Atlantyckim zespół zapaleńców poszukuje w wiecznej zmarzlinie kłów mamutów. Wśród nich jest łowca kłów Peter Grigorjew oraz jego brat Siemion, pracownik naukowy i dyrektor Muzeum Mamutów w Jakucku na Syberii. W powietrzu czuć gorączkę złota. Cena „białego złota” nigdy nie była tak wysoka, szczególnie na luksusowym chińskim rynku. Poza tym takie znaleziska są magnesem dla zaawansowanych technologicznie pionierskich genetyków i naukowców, którzy balansują na granicy genetyki i biologii syntetycznej, marząc o przywróceniu do życia wymarłego dawno temu mamuta. Chcą go sklonować z zamrożonego materiału genetycznego z prawie nienaruszonym DNA, który pozyskany został z syberyjskiego lodowca. Próba wskrzeszenia mamuta jest pierwszym zwiastunem wielkiej rewolucji technologicznej, w wyniku której człowiek stanie się stwórcą, autorem nowego Genesis 2.0. Choć ten obszar badań znajduje się dopiero na wczesnym etapie, to jego efekty mogą za kilka lat zmienić nie do poznania nas samych i świat wokół. Już dzisiaj, z pomocą chińskiego Narodowego Banku Genów, ludzie Zachodu za 100 000 dolarów są w stanie sklonować swoje zmarłe psy.

Doktor Paulina Mozolewska jest biologiem 13molekularnym. – Naukowo interesują mnie choroby neurodegeneracyjne takie jak choroba Alzheimera, Parkinsona czy Huntingtona, ale moje zainteresowania naukowe znacząco wykraczają poza ten obszar. Jestem zapaloną popularyzatorką nauki, lubię o niej pisać na swoim popularnonaukowym blogu www.naukowka.pl oraz opowiadać przy każdej możliwej okazji. Oprócz tematów związanych z najnowszymi odkryciami naukowymi przedstawiam kulisy pracy młodego badacza oraz przedstawiam sylwetki wybitnych naukowczyń. Lubię sobie pofilozofować i staram się patrzeć na problem z różnych punktów widzenia, by zachować maksymalny obiektywizm. Obecnie szykuję się do przygody swojego życia, czyli wyjazdu do Teksasu w celu odbycia stażu naukowego.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę