Nasz profile

„Roma” to najnowszy film nagrodzonego Oscarem Alfonso Cuaróna

Aktualności

„Roma” to najnowszy film nagrodzonego Oscarem Alfonso Cuaróna

„Roma” to najnowszy film nagrodzonego Oscarem Alfonso Cuaróna

To najbardziej osobisty z dotychczasowych filmów nagrodzonego Oscarem reżysera i scenarzysty Alfonso Cuaróna („Grawitacja”, „Ludzkie dzieci”, „I twoją matkę też”).

Opowiada historię Cleo (Yalitza Aparicio), młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w Meksyku. Cuarón pisze tym filmem pełen artyzmu i miłości list do kobiet, które go wychowały, oraz maluje żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70. To pierwszy film Cuaróna od czasów przełomowej „Grawitacji” z 2013 r.

„Roma”, najnowsze dzieło Alfonso Cuaróna, twórcy takich filmów jak „Grawitacja”, „Ludzkie dzieci” oraz „I twoją matkę też”, to wizualny majstersztyk. Od swojej światowej premiery na festiwalu filmowym w Wenecji zdobywa najważniejsze filmowe laury i entuzjastyczne recenzje krytyków.

Po głównym weneckim laurze, Złotym Lwie, „Roma” zdobyła Brązową Żabę w Konkursie Głównym na festiwalu filmowym Energa Camerimage 2018 w Bydgoszczy. Za zdjęcia do filmu odpowiedzialny jest sam Alfonso Cuarón.

„Roma” jest również jednym z faworytów w oscarowy wyścigu. Wśród nagród, które zwiastują duże szanse na nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej, meksykański kandydat do Oscara jest już laureatem prestiżowych nagród stowarzyszeń krytyków filmowych w Nowym Jorku, Waszyngtonie i Atlancie za Najlepsze Zdjęcia, dla Najlepszego Reżysera oraz dla Najlepszego Filmu Zagranicznego. W tych samych kategoriach „Roma” została właśnie nominowana do Złotych Globów.

„Roma” na Netflix i w kinach od 14 grudnia.

Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Aktualności

Na górę