Nasz profile

Spotkanie z Edytą Żemłą – nagranie ze spotkania

Multimedia

Spotkanie z Edytą Żemłą – nagranie ze spotkania

Spotkanie z Edytą Żemłą – nagranie ze spotkania

Podczas konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia odbyło się spotkanie z reportażem, a zaproszoną dziennikarką była Edyta Żemła, dziennikarką Onetu. Autorka książek „Zdradzeni. W Nangar Khel to nie żołnierze splamili honor Polskiej Armii, lecz politycy.”, „Jesteśmy na progu wojny.” i „Wir. Na linii ognia”.

Edyta Żemła – studiowała na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Była szefową działu publicystyki gazety samorządu studenckiego. Współpracowała z lokalnymi i studenckimi gazetami.

Pracowała jako dziennikarz ekonomiczny w „Gazecie Finansowej” ( kierowała działem „Giełda”). Przez kolejne lata była dziennikarzem specjalizującym się w tematyce wojskowej. Pracowała w redakcjach „Super Expressu”, „Newsweeka” i „Rzeczpospolitej.

Jesienią 2011 roku, jako korespondent wojenny spędziła dwa miesiące na misji w Afganistanie. W kolejnych latach była jeszcze dwukrotnie w polskiej bazie wojskowej w afgańskiej prowincji Ghazni.

Jako redaktor naczelna portalu polska-zbrojna.pl od roku 2012 przygotowywała i realizowała koncepcję wojskowego dziennika internetowego, zbudowała redakcję oraz stworzyła serwis wydawany przez Wojskowy Instytut Wydawniczy. Równocześnie ze startem portalu ruszyła wersja mobilna oraz aplikacje na tablety. Uruchomiona została również prężnie działającą sieć stron na portalach społecznościowych tworzącą społeczność internetowa skupioną wokół serwisu polska-zbrojna.pl. Dziś portal polska-zbrojna.pl jest odwiedzany przez miliony użytkowników miesięcznie. Teksty Edyty Żemły były nominowane do nagrody im. Andrzeja Wojciechowskiego. Dziś współpracuje z tygodnikiem „Wprost” i portalem „Onet.pl”

Spotkanie odbyło się w ISE – Inkubator Sąsiedzkiej Energii

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Multimedia

Na górę