Nasz profile

Deadpool jako Święty Mikoła, czyli kilka słów o postmodernizmie

Aktualności

Deadpool jako Święty Mikoła, czyli kilka słów o postmodernizmie

Deadpool jako Święty Mikoła, czyli kilka słów o postmodernizmie

Deadpool jako Święty Mikołaj, czyli kilka słów o postmodernizmie | Filozofia w IKM

Prowadzenie: Robert Dolewski

Data: 19 grudnia, godz. 18.00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Wydarzenie na Facebookuhttps://www.facebook.com/events/369163367345558/

– Groteskowe przygody lekko zwariowanego, zamaskowanego najemnika – Deadpoola z komiksów Marvela mają również walor filozoficzny. Okazują się ciekawym punktem wyjścia dla przybliżenia kilku filozoficznie ważkich kwestii leżących u podstaw postmodernizmu – opowiada dr Robert Dolewski, który 19 grudnia o godz. 18.00 poprowadzi ostatni w tym roku wykład z cyklu Filozofia w IKM.

Tematem ostatniego w tym roku spotkania z cyklu Filozofia IKM będzie filozofia postmodernizmu pokazana na przykładzie komiksowego bohatera – Deadpoola, w roli Świętego Mikołaja. To nieprzewidywalny, notorycznie przełamujący „czwartą ścianę” płatny zabójca, obdarzony absurdalnym poczuciem humoru oraz nadludzkimi zdolnościami, które nierozerwalnie wiążą się z trawiącą go chorobą. Ta komiksowa postać parodiuje niemal wszystkie standardy wyznaczone dla klasycznie pojmowanego (super) bohatera.

Do rozmowy zaprasza Robert Dolewski, doktor nauk humanistycznych, prezes fundacji Ogród Filozofii. Pracownik dydaktyczny na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Hobbystycznie od wielu lat udziela się również na Trójmiejskiej scenie rapowej.

Filozofia pomaga w tworzeniu przestrzeni do rozmowy wolnej od potrzeby postawienia na swoim, otwartej na poznanie innych punktów widzenia. Od września 2018 w Instytucie Kultury Miejskiej odbywają się warsztaty dla dzieci i opiekunów, cykle wykładów i spotkania z filozofią w tytule.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę