Nasz profile

Film poruszający temat handlu ludźmi pt.: Towar

Aktualności

Film poruszający temat handlu ludźmi pt.: Towar

Film poruszający temat handlu ludźmi pt.: Towar

13 marca 2020 Spectator wprowadza do kin portugalską produkcję „Towar” W roli głównej wystąpiła polska aktorka Michalina Olszańska („Córki dancingu”, „ Obywatel Jones”, Ja, Olga Hepnarova”). Film porusza temat handlu ludźmi.

Droga, ciężarówka wypełniona niepewnymi swojego losu ludźmi, z przerażeniem odkrywającymi, iż zostali uwikłani w sieć handlu żywym towarem.

Viktoria, złapana w tę sieć ma tylko jedną szansę: walczyć o przetrwanie.

Antonio, kierowca ciężarówki dręczony świadomością przewożonego przez siebie ładunku, beznadziejnie próbuje uwolnić się z układu w jaki się uwikłał.

Droga, która miała prowadzić do lepszego życia, okazuje się piekłem, a ludzie traktowani są jak towar…

W kapitalistycznym społeczeństwie, w którym każdy koncentruje się na własnych potrzebach, wygodnie jest nie zauważać ludzi wokół i robić tylko to co przynosi doraźną korzyść.

TOWAR to historia Viktorii, młodej kobiety, która porzuca wszystko w poszukiwaniu lepszego życia. Od momentu, gdy otwierają się drzwi ciężarówki, Viktoria staje w obliczu okrutnej rzeczywistości handlu ludźmi.

Czy może uciec od swojego losu?

TOWAR, reż. Bruno Gascon, Portugalia 2018, 113 min.

Redakcja Pod Prąd

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Aktualności

Na górę