Nasz profile

Napisz tekst informacyjny – pierwsze zadanie

Szkoła pisania

Napisz tekst informacyjny – pierwsze zadanie

Napisz tekst informacyjny – pierwsze zadanie

Utwórz tekst informacyjny korzystając z informacji, którą uzyskałaś/uzyskałeś od policji.

(Olimpiada Solidarności)

Tekst od policji:

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska wczoraj prowadzili działania „Smog ”. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. Funkcjonariusze skontrolowali 156 pojazdów, zatrzymali 25 dowodów rejestracyjnych, w tym 1 za nadmierną emisje spalin.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z gdańskiej komendy prowadzili działania ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów. Funkcjonariusze za pomocą dymomierza i analizatora spalin sprawdzali też, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Policjanci skontrolowali 156 pojazdów, z czego 25 było niesprawnych. Za popełnione wykroczenie kierowcy zostali ukarani mandatem, został zatrzymany dowód rejestracyjny oraz pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy.

Wśród ukaranych mandatami był m.innymi 23-letni kierowca skody , który wczoraj dwa razy został zatrzymany do kontroli przez tych samych policjantów. Pierwsze spotkanie 23-latka z funkcjonariuszami miało miejsce o godzinie 06:50 na ul. Jaśminowy Stok. Policjanci zwrócili wtedy uwagę na stan techniczny jego samochodu, który jak się okazało miał niesprawny hamulec i sygnał dźwiękowy oraz wyciekał z niego olej. Mieszkaniec powiatu kartuskiego za kierowanie samochodem niesprawnym technicznym został ukarany mandatem karnym. Funkcjonariusze zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali mężczyźnie dalszej jazdy . 40 minut później na ul. Kartuskiej policjanci ponownie zauważyli kierującego niesprawną skodą , który nie dostosował się do poleceń policjantów i wsiadł za kółko niedopuszczonego do ruchu pojazdu . Drugie spotkanie 23-latka z policjantami zakończyło się dla niego kolejnym mandatem, tym razem w wysokości 500 zł. Kilka godzin później na ul. Bulońskiej policjanci drogówki po przeprowadzonej kontroli, zakazali dalszej jazdy kierującemu manem i zatrzymali dowód rejestracyjny tego pojazdu. Kontrola wykazała, że auto ma niesprawne hamulce a ładunek nim przewożony nie jest prawidłowo zabezpieczony.

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Szkoła pisania

Na górę