Nasz profile

Napisz tekst informacyjny – drugie zadanie

Szkoła pisania

Napisz tekst informacyjny – drugie zadanie

Napisz tekst informacyjny – drugie zadanie

Utwórz tekst informacyjny korzystając z informacji, którą uzyskałaś/uzyskałeś od policji.

(Olimpiada Solidarności)

Tekst od policji:

Policjanci z referatu wywiadowczego zatrzymali 55-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o podpalenia kontenerów na śmieci. Zatrzymanie sprawcy ułatwiła szybka reakcja świadka, który zaalarmował oficera dyżurnego. Pokrzywdzeni oszacowali starty na ponad tysiąc złotych. Za zniszczenie mienia może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

28 listopada tego roku po godzinie 22 policjanci z referatu wywiadowczego otrzymali zgłoszenie, o tym, że przy ul. Piwnej podpalono pojemnik na śmieci. Oficera dyżurnego zaalarmował świadek zdarzenia, który sam ujął sprawcę tego przestępstwa i po kilku minutach przekazał go interweniującym policjantom.

Na miejscu ustalono, że zatrzymany przez policjantów 55-latek podłożył ogień pod kontenery i próbował uciec, uniemożliwił mu to świadek, który po krótkim pościgu ujął sprawce podpalenia.

Policjanci zatrzymali 55- letniego podpalacza w policyjnym areszcie.

Dzisiaj mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut zniszczenia mienia. Zakład Utylizacyjny wycenił straty na 1200 złotych. Za przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują zgłaszającemu za zdecydowaną postawę i szybką reakcję na przestępstwo.

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Szkoła pisania

Na górę