Nasz profile

Koncerty online na 45. FPFF

Trójmiasto

Koncerty online na 45. FPFF

Koncerty online na 45. FPFF

Cykl muzycznych wideosesji z kultowego klubu w Hotelu Mercure Gdynia Centrum – to jedna z atrakcji tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Nie ma gdyńskiego Festiwalu bez wizyty w tym miejscu, nawet jeśli odbywa się online. W tym roku aż trzykrotnie Piekiełko może pojawić się w domu każdego miłośnika kina i muzyki.

Do udziału w sesjach muzycznych zaprosiliśmy kompozytorów muzyki filmowej, którzy również są w czołówce polskiej sceny awangardowej. Przygotowaliśmy trzy wideosesje, które zaprezentujemy podczas 45. FPFF w mediach społecznościowych Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

ZAGRAJĄ

8 grudnia 2020, godz. 21.00: Hubert Zemler

Perkusista stworzy przestrzenie dźwiękowe zainspirowane muzyką z filmów science fiction i thrillerów z drugiej połowy XX wieku.

Hubert Zemler – amplifikowany metalofon, syntezator i sampler

9 grudnia 2020, godz. 21.00: DJ Lenar / Bartłomiej Tyciński

Duet wykona muzykę skomponowaną do filmu “1970” w reżyserii Tomasza Wolskiego, opowiadającego o procesie pacyfikacji przez reżim autorytarny strajków robotniczych w czasie wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu. Premiera filmu będzie miała miejsce 14 grudnia na antenie TVP.

Bartek Tyciński – gitara, radzieckie synthy (Polivoks Formanta)
djLenar – gramofon, taśmaDJ Lenar / Bartłomiej Tyciński

10 grudnia 2020, godz. 21.00: Mikołaj Trzaska / Olo Walicki / Macio Moretti

Trio reprezentantów polskiej sceny improwizowanej, którzy spotykali się w różnych składach m.​in. Shofar i łoskot. Zagrają kompozycje własne i muzykę filmową, która pojawia się w filmach Wojciecha Smarzowskiego.

Mikołaj Trzaska – saksofony
Olo Walicki – kontrabas
Macio Moretti – perkusja

ARTYŚCI

Hubert Zemler

Perkusista, kompozytor i improwizator. Ceniony interpretator muzyki nowej, autor albumów solowych z pogranicza awangardy, elektroniki, jazzu i muzyki etnicznej oraz twórca ścieżek dźwiękowych do filmów i animacji. Współpracował między innymi z Felixem Kubinem, Evanem Ziporynem,Johnem Tilbury, Wacławem Zimplem, zespołem muzyki współczesnej Hashtag Ensemble oraz grupą Mitch&Mitch. Autor muzyki do filmów m.​in. “Kamień”, “Eastern”, “Dzień czekolady” i “Moloch”

Bartłomiej Tyciński

Muzyk, gitarzysta, kompozytor, producent. Współzałożyciel takich zespołów jak Mitch & Mitch, Starzy Singers czy Slalom i New Cage członek m.in Der Father, Alte Zachen, Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej, Paristetris, Kwadratowi i wielu innych.Od ponad. Autor muzyki filmowej m.​in. „Sztuka Kochania”, „Diagnoza” oraz teatralną m.in „Alexanderplatz” i “Złota Skała” Teatru Studio oraz „Bromba i inni” Teatru Guliwer.

DJ Lenar

Kompozytor, sound designer, turntablista. Zajmuje się muzyką filmową oraz teatralną. Reżyser dźwięku, autor instalacji dźwiękowej będącej częścią projektu „Hotel Polonia.Budynków Życie po życiu”, zdobywcy głównej nagrody Złotego Lwa na 11.Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji w 2008 roku. Laureat nagród za najlepszy dźwięk do filmu “Interior” Marka Lehkiego na 44. FPFF, do filmu “Córki Dancingu” na Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.

Mikołaj Trzaska

Kompozytor, saksofonista, klarnecista basowy. Gra ze sławami europejskiej i amerykańskiej sceny jazzowej. Współtworzył zespół Miłość, jeden z filarów sceny yassowej. współpracował z Robertem Brylewskim, Marcinem Świetlickim, Tymonem Tymańskim. Współtworzy zespoły Shofar, Ircha Clarinet Quartet, Riverloam Trio i Langfuhrka. Autor muzyki do spektakli i filmów m.​in. m.​in. „Dom zły”, „Róża”, „Wołyń”, „Kler”, „Oiktos” i „Ar Putam Uz Lupam”.

Olo Walicki

Kontrabasista, kompozytor, producent. Twórca projektów Kaszebe, The Saintbox, Zespół Cieśni i Tańca. Gra muzykę improwizowaną, komponuje do spektakli teatralnych i do filmu. Współpracował z Tymonem Tymańskim, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Gwincińskim, Gabą Kulką, Wojtkiem Mazolewskim i Andrzejem Swerynem oraz grał z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim i m.​in. w zespołach Łoskot, Szwagierkolaska i Oczi Cziorne.

Macio Moretti

Jest artystą grafikiem, producentem, współzałożycielem wytwórni Zgniłe Mięso i Lado ABC. Współtworzył i współtworzy m.​in. takie zespoły jak Starzy Singers, Mitch&Mitch, Shofar czy Paris Tetris. Grał z takimi muzykami jak John Zorn, Paul Wirkus, Mikołaj Trzaska, Tymon Tymański, Wojtek Mazolewski, Fisz i Emade, Christophe Monniot, Jurij Andruchowicz czy Tatsuya Yoshida. Jest laureatem m.​in. Fenomenu Przekroju oraz Paszportu Polityki.

Realizacja materiału: Kulczyński.Filmlab

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się online w terminie 8-12 grudnia 2020 roku.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę