Nasz profile

MusicJam nadchodzi! Będziesz tam w tym roku?

Patronaty

MusicJam nadchodzi! Będziesz tam w tym roku?

MusicJam nadchodzi! Będziesz tam w tym roku?

Music Jam to hackathon, święto muzyki i technologii w jednym. 3 i 4 listopada miłośnicy tworzenia dźwięków, miksowania instrumentów i brzmień elektronicznych oraz zabawy wizualizacjami spotkają się w Instytucie Kultury Miejskiej przy Targu Rakowym 11. 3 listopada warsztaty z oprogramowania DAW (Digital Audio Workstation) poprowadzi Łukasz Skotarek z Hackerspace Trójmiasto. 4 listopada od godz. 10.00 do 20.00 odbędzie się maraton komponowania i remiksowania muzyki zakończony wręczeniem nagród i imprezą z kolektywem Pro.TONE. Zapisy: https://musicjam.pl/, koszt: 40 zł.

Forma projektu, który powstanie w trakcie Music Jam jest dowolna: może to być nowy utwór, wizualizacja czy aplikacja, ważne, by łączył muzykę i nowe technologie. Za najlepsze dzieła, które powstaną przewidziano nagrody – vouchery do sklepu muzycznego.

Współpracujemy i inspirujemy

– Music Jam to okazja by poznać nowe osoby o podobnych zainteresowaniach i stworzyć z nimi wyjątkowy projekt muzyczny. Praca podczas hackathonu odbywa się w parach, zespołach lub solo. Najważniejszą zasadą wydarzenia jest to, że współpracujemy, inspirujemy się i pomagamy sobie wzajemnie. Każdy powinien mieć swój sprzęt: laptop, instrumenty, mikrofony, słuchawki i inne narzędzia do tworzenia muzyki. IKM zapewnia prąd, WI-FI, miejsce do pracy, ciepły posiłek, doborowe towarzystwo i inspirującą atmosferę – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Temat tegorocznego MusicJam brzmi: Bajt na Bicie. Uczestnicy będą eksplorowali dźwięki związane z technologią i komputerami. Na przykład dźwięk drukarki igłowej lub Nokii 3310 – może się okazać muzyką dla uszu. Nie jest to warunek konieczny, jednak organizatorzy zachęcają do wykorzystania tego tematu.

Jeśli muzyka daje ci radość, technologia z pewnością nie będzie problemem

MusicJam to tworzenie projektów,  które łączą muzykę i nowe technologie. Wydarzenie kierowane jest do każdego fana muzyki. Hasło organizatorów MusicJam brzmi jak znany refren, jeśli muzyka daje ci radość, technologia z pewnością nie będzie problemem.

MusicJam pozostaje przy formule sobotniego maratonu trwającego od 10:00 do 20:00.  Nie zabraknie after party, jak również warsztatów, które w piątkowy wieczór (3.11.2023) adresowane są do chcących się do maratonu przygotować.

Czy jest jeszcze coś ciekawego w tym roku? 

Niezmiennie pojawią się fajne nagrody, ale największą atrakcją będzie nowa przestrzeń.  Kunszt Wodny to piękny, nowoczesny budynek, ale co najważniejsze – posiada świetną salę audio-video i to na niej odbędzie się finał, ponieważ każdy muzyk marzy o tym, by zagrać na takiej scenie.

Co więcej? Warsztaty!

Warsztaty, poprzedzą hackathon – piątkowy wieczór, 3 listopada od  18:00 do 19:00.

Podczas warsztatów będzie można poznać podstawy tworzenia muzyki w oprogramowaniu DAW (Digital Audio Workstation). Cały warsztat będzie przeprowadzony w programie Ableton Live, ale przekazana wiedza jest niezależna od wybranego programu.

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy zabrać ze sobą laptop. Warsztaty poprowadzi Łukasz Skotarek z Hackerspace Trójmiasto

Jaki sprzęt?

Przynieś co chcesz. Kunszt Wodny nie ma sąsiadów. Komputery, perkusję, organy, to co w duszy gra!

Ile to kosztuje?

Opłata rejestracyjna wynosi symbolicznie 40 zł. Organizatorzy zapewniają, że dzięki tej kwocie mają pewność, że miejsca zajmą tylko zainteresowani, a pieniądze zostaną przeznaczone na nagrody dla uczestników. Promocja -10zł dotyczy uczestników poprzednich edycji, z kodem „MJ2023”.

Harmonogram:

3 listopada – Warsztaty (dla chętnych)

  • 18:00 – 19:00

4 listopada – Hackathon

  • 10:00 – 10:20 – Rozpoczęcie
  • 10:20-11:00 – Teambuilding i prezentacje pomysłów
  • 11:00 – 18:00 – Działamy – praca w zespołach
  • 18:00 – 19:30 – Finał i prezentacja projektów
  • 19:30 – 20:00 – Wręczenie nagród i zakończenie

Afterparty

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę