Nasz profile

„Aktywny Student” bada opinie studentów

Aktualności

„Aktywny Student” bada opinie studentów

„Aktywny Student” bada opinie studentów

Z początkiem roku akademickiego 2019/2020, Warszawski Instytut Bankowości rusza z drugą edycją ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Aktywny Student”.

W ramach projektu organizatorzy przygotowali m.in. konkurs grantowy dla mediów studenckich, ankietę „Aktywność-Finanse-Prawa studenta” oraz cykl szkoleń dla studentów I roku. Finał kampanii zaplanowano na 6 grudnia br. w Krakowie.

Inicjatywa podobnie jak przed rokiem będzie realizowana w ramach działań Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich (OFMA) we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W działania projektowe będą zaangażowane największe redakcje mediów studenckich w Polsce, a także po raz pierwszy samorządy studenckie kierunków dziennikarskich.

Celem kampanii jest promowanie w środowisku akademickim m.in. efektów kształcenia nabywanych przez studentów, sportu akademickiego i kultury studenckiej. Ponadto, równie ważne będzie poszerzanie wiedzy studentów z zakresu finansów osobistych, kompetencji cyfrowych czy też przepisów prawnych dot. szkolnictwa wyższego i roli kluczowych instytucji środowiska akademickiego.

Przy okazji tego projektu, wspólnie z Parlamentem Studentów RP Aktywny student zbiera opinię studentów na temat kluczowych aspektów codziennego życia. Ankieta jest aktywna jeszcze tylko do 15 listopada!

Ilu studentów angażuje się w dodatkowe aktywności po zajęciach? Czy mają wypracowany nawyk oszczędzania? Czy wiedzą, do kogo udać się z prośbą o pomoc w przypadku problemów na studiach?

Link do ankiety jest dostępny do 15 listopada.

 

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę