Nasz profile

Jaka przyszłość czeka Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii? XIII Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Cambridge

Cała Polska

Jaka przyszłość czeka Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii? XIII Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Cambridge

Jaka przyszłość czeka Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii? XIII Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Cambridge

Polska krajem chrześcijańskim historycznie, liberalnym przyszłości – prawda czy złudzenie? Czy polski rząd po raz pierwszy w historii jest w stanie poprzeć młodych Polaków chcących studiować za granicą? W którym momencie sztuka narodowa staje się sztuką propagandową?

Odpowiedzi na tego typu pytania znajdziemy na trzynastym Kongresie Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii.

Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii to największa konferencja gromadząca ponad 400 polskich studentów z kilkudziesięciu brytyjskich uczelni.

Najbliższa edycja, w dniach 31.01-01.02.2020, odbędzie się na Uniwersytecie w Cambridge i śmiało można oznajmić, że będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na lokalizację.

Celami Kongresu jest integracja studentów i budowa sieci kontaktów między stowarzyszeniami studenckimi, rozwój kariery i otwieranie polskim studentom w Wielkiej Brytanii drogi powrotu do Polski. To także pomoc dla polskich firm i organizacji w odnajdywaniu talentów wśród ambitnych Polaków studiujących za granicą.

Ponadto, kongres stawia nacisk na integrację międzypokoleniową aktualnych studentów oraz absolwentów brytyjskich uczelni. Na Kongresie w 2020 roku spodziewać się można dużej grupy studentów Cambridge, Oksfordu oraz prestiżowych londyńskich uczelni.

Podczas Kongresu studenci uczestniczyć będą w panelach dyskusyjnych dotyczących najważniejszych tematów związanych nie tylko z ich studiami, ale również z ich przyszłością – polsko-brytyjskim światem polityki, kultury, nauki i sztuki.

Podczas poprzednich edycji wydarzenia mieliśmy zaszczyt gościć w roli panelistów osoby takie jak premier Mateusz Morawiecki, Tadeusz Różewicz, minister Radosław Sikorski czy prezydent Aleksander Kwaśniewski.

W tym roku odwiedzą nas m. in. prof. Danuta Hübner, Adrian Zandberg, Tomasz Terlikowski czy Jacek Dukaj. Dyskusje z ich udziałem dotyczyć będą przykładowo roli Kościoła Katolickiego w polskim społeczeństwie, edukacji w Wielkiej Brytanii po Brexicie, polskich kobietach sukcesu, prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa bądź uniwersalności sztuki polskiej.

Ponadto, w czasie Kongresu odbędą się także warsztaty rozwijające zainteresowania uczestników. Wśród prowadzących znajdą się przedstawiciele tak renomowanych marek jak Boston Consulting Group, Polski Fundusz Rozwoju i Amazon. Nie zabraknie również sesji „networkingowych” pozwalających na nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi pracodawcami i wzmacnianie więzi w ramach studenckiej wspólnoty. Z kolei spotkania towarzyskie integrujące społeczność umilą wieczory po intensywnych dniach debatowania: piątkowe przyjęcie w słynnym Fitzwilliam Museum, uroczysta kolacja, tzw. “Formal Dinner”, w Selwyn College oraz sobotni bal zwieńczający 2-dniową konferencję.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej i mediach społecznościowych:

https://polishcongress.com/

https://www.facebook.com/congressofpolishstudentsocieties/

https://www.instagram.com/congressofplstudents/

https://pl.linkedin.com/company/polishcongress

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę