Nasz profile

Sława Splendor Sukces SPokrętek

Pod Prąd

Sława Splendor Sukces SPokrętek

Sława Splendor Sukces SPokrętek

– Cała ta robota psa warta – zauważył sentencjonalnie gospodarz domu i znowu zabrał się za grabienie liści.

Stertę, nad którą pracował przez ostatnie pół godziny, jednych celnym rzutem ciała rozwalił mu Pokrętek. A w zasadzie to Pokrętkowa, bo to ona nim rzuciła.

Awantury w ich domu często się tak kończyły i wszyscy w ich bloku już dawno się do tego przyzwyczaili. Gospodarz domu w zasadzie też, ale wciąż nie mógł się pogodzić z faktem, że jego ciężka praca często była niszczona podczas pointowania kłótni małżeńskich Pokrętków.

Jak pomalował płot, to Pokrętkowa wyrwała z niego wszystkie sztachety

Jak pomalował płot, to Pokrętkowa wyrwała z niego wszystkie sztachety, żeby mieć czym okładać męża. Jak zasadził trawę, to akurat tamtędy Pokrętkowa ciągnęła męża za włosy po ziemi. Jak wstawił nową szybę w drzwiach windy, to Pokrętkowa tak długo waliła w nią głową męża, aż szyba znowu wyleciała. A teraz wyrzuciła go przez okno ich mieszkania prosto w stertę liści. Dobrze, że to tylko I piętro, choć szkoda, że na tej stercie leżały grabie.

Któryś z sąsiadów zadzwonił po pogotowie

Któryś z sąsiadów zadzwonił po pogotowie i zanim Pokrętek zdążył się otrząsnąć z szoku już jechał do szpitala. Gdy karetka zatrzymała się na pierwszych światłach, poszkodowany próbował zbiec, ponieważ nigdy nie ufał lekarzom, a od czasu, gdy zaczęli pobierać wysokie opłaty za swoje usługi, omijał ich szerokim łukiem.

Jednak pielęgniarz był czujny i silnym zapaśniczym chwytem przycisnął go do noszy. Lista uszkodzeń ciała, która była wynikiem obdukcji, była tak długa, że nie mogę jej tutaj zacytować, bo Redaktor Naczelna i tak obcina mi wierszówki.

Jeden fakt jest tutaj wart odnotowania

Tylko jeden fakt jest tutaj wart odnotowania, grabie leżące na stercie liści zrobiły Pokrętkowi kilka dziur w plecach, a dziury te w alfabecie Braille’a tworzyły napis: „słońce”. No i zaczęło się.

Wszystkie gazety robiły wywiady z „oświeconym”

Wszystkie gazety robiły wywiady z „oświeconym” i obfotografowywały jego plecy, zapraszano go do telewizji (tylko u Kuby Wojewódzkiego nie zgodził się wystąpić, bo żona zagroziła mu poważnym biciem, jeśli narobi takiego wstydu rodzinie). Pokrętek stał się sławny, znani politycy zasięgali jego porad, szkołom nadawano jego imię, ludzie prosili go o autografy.

Pokrętek zyskał sławę i sukces o jakich nawet nie śmiał marzyć. Niestety nic nie trwa wiecznie. I nawet nie chodziło o to, że rany na plecach Pokrętka się zagoiły, bo blizny nadal tworzyły ten sam napis. Chodziło o to, że obywatel Wiesław Kruk ze wsi Kaczki, będąc pod znacznym wpływem alkoholu, upadł, na skutek czego nabił sobie guza, a guz ów swoim kształtem do złudzenia przypominał Księżną Dianę.

A to już był sukces na skalę światową i przebił Pokrętka.

Anita  Niemczyk-Pajdak

Autorka Sagi Pokrętków - to właśnie od niej ściągnięto scenariusz na serial Kiepscy. Rodzina Pokrętków ukazywała się na łamach Pod Prąd przez kilka ładnych lat. autorka charakteryzuje się dużym poczuciem humoru. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, aktualnie nauczycielka matematyki w warszawskiej szkole.

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Pod Prąd

Na górę