Nasz profile

Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS

Patronaty

Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS

Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS

Nie od dziś wiadomo, że dla studentów nie ma nic niemożliwego, a najlepszym na to dowodem są wynalazki młodych konstruktorów zgłaszane do Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS.

KOKOS to inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów, w ramach której już po raz 7 poszukiwani są najzdolniejsi konstruktorzy wśród studentów uczelni technicznych w całej Polsce.

Celem projektu jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów

Celem projektu jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, ich wsparcie merytoryczne poprzez realizację wydarzeń towarzyszących – szkoleń i warsztatów z zakresu sztuki autoprezentacji, kompetencji miękkich, czy strategii biznesowych, które w tym roku odbędą się w wersji wirtualnej. Dodatkowo Konkurs znacznie przyczynia się do komercjalizacji projektów młodych adeptów sztuki konstruktorskiej.

Pierwszy etap Konkursu rozpoczyna się już w lutym i są to internetowe zgłoszenia kandydatów

Pierwszy etap Konkursu rozpoczyna się już w lutym i są to internetowe zgłoszenia kandydatów. Każdy z nich musi przygotować m.in. dokumentację techniczną projektu oraz krótki filmik przedstawiający działanie konstrukcji. Zgłoszenia przyjmowane będą w kilku, zróżnicowanych kategoriach, co pozwala kierować Konkurs do szerszej grupy docelowej, ale także umożliwia wypracowanie rozwiązań związanych z transportem, ekologią, czy branżą inżynierii biomedycznej.

Spośród zgłoszonych uczestników wybierani będą najlepsi, którzy wezmą udział w kolejnym etapie Konkursu

Spośród zgłoszonych uczestników wybierani będą najlepsi, którzy wezmą udział w kolejnym etapie Konkursu, czyli w Finale. Odbędzie się on końcem kwietnia na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Konstruktorów z pewnością czeka pełen emocji weekend, ponieważ w trakcie Finału muszą być gotowi na obronę projektów przed Komisją Konkursową złożoną z przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz techniki, a także prezentację praktycznego działania projektu podczas pokazu konstrukcji. Ogłoszenie Laureatów nastąpi w trakcie uroczystej Gali Finałowej, która będzie zwieńczeniem całego Konkursu.

Już od kilku lat Konkurs Konstrukcji Studenckich stanowi atrakcyjne wydarzenie dla młodych konstruktorów

Już od kilku lat Konkurs Konstrukcji Studenckich stanowi atrakcyjne wydarzenie dla młodych konstruktorów. Umożliwia on skonfrontowanie pomysłów studentów z wymagającym światem biznesu i nawiązanie ciekawych znajomości, które mogą wpłynąć na dalszy rozwój projektów. Realizowalny przez Niezależne Zrzeszenie Studentów projekt z pewnością spełnia rolę integracji środowiska akademickiego i biznesowego.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu Konstrukcji Studenckich można odnaleźć na stronie internetowej: www.kokos.nzs.org.pl oraz social mediach: fanpage kokos.nzs oraz Instagramie kokos.nzs.

Konkurs Konstrukcji Studenckich stanowi prestiżowe wydarzenie, nad którym Patronat Honorowy obejmą m.in: Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Krakowa, czy liczni rektorzy uczelni technicznych w Polsce.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę