Nasz profile

Jak odzyskać pewność siebie?

Książki

Jak odzyskać pewność siebie?

Jak odzyskać pewność siebie?

Różne sytuacje życiowe mogą sprawić, że nasza pewność siebie zostanie podkopana. Zwolnienie z pracy, zabranie projektu, nad którym długo pracowaliśmy, albo słuchanie niezbyt miłych informacji zwrotnych i nasz obraz siebie może być w marnym stanie.

W tym odcinku podcastu Stacja Zmiana Katarzyna Michałowska opowiada co można z tym zrobić posiłkując się książką Amy Cuddy „Wstań! Skuteczny sposób, by zyskać pewność siebie i stawić czoło wyzwaniom” – Wydawnictwo Znak.

Amy jest cenioną psycholożką i profesorką Harvardu. Bada wpływu hormonów na obraz siebie, a w swojej pracy doktorskiej poszukiwała skutecznych metod obniżania kortyzolu (hormonu stresu) we krwi. W krótkim odcinku Michałowska omawia metody, które można zacząć stosować od dzisiaj.

Tutaj możesz posłuchać:

Książka jest absolutnym fenomenem na skalę światową

Występ autorki, dr Amy Cuddy, na TED obejrzało już ponad 63 miliony osób i ta liczba stale rośnie! W samym USA sprzedało się ponad pół miliona egzemplarzy, a nasz pierwszy polski nakład wyczerpał się do zera. Mowa o poszukiwanej książce „Wstań!”, którą na prośbę czytelników wydajemy po raz kolejny.

Dr Amy Cuddy jest psycholożką z Harvardu, która pokonała ogromne przeciwności losu i teraz uczy innych, jak mogą pracować nad swoją pewnością siebie dzięki zastosowaniu banalnie prostych, lecz zmieniających percepcję trików. Ta poparta naukowymi dowodami rewolucyjna teoria autorki mówi, że pewność siebie można wytrenować!

 

 

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę