Nasz profile

Piotr Sztompka – Socjologia

Książki

Piotr Sztompka – Socjologia

Piotr Sztompka – Socjologia

Analiza społeczeństwa. Nowe wydanie
Wydawnictwo Znak
Kraków 2012
Omówienie

Nowe poszerzone wydanie najlepszego podręcznika do socjologii
Mija dziesięć lat od premiery Socjologii. Analizy społeczeństwa. Ten oryginalny, nowoczesny, przystępnie i interesująco napisany polski podręcznik do socjologii stał się największym akademickim bestsellerem w Polsce i przebojem zdobył pierwszą pozycję wśród podręczników do nauczania socjologii.

Przygotowane przez autora nowe wydanie sprawia, że Socjologia. Analiza społeczeństwa będzie nie tylko najlepszym z nich, ale także najaktualniejszym. Piotr Sztompka przejrzał i znacznie rozszerzył pierwotną wersję podręcznika, dopisując m.in. nowe rozdziały i wzbogacając książkę o nowe fotografie.

Socjologia. Analiza społeczeństwa obejmuje całokształt problematyki socjologicznej od najprostszych kontaktów międzyludzkich aż po najbardziej złożone struktury i procesy występujące w społeczeństwie globalnym. Celem książki jest prezentacja pojęć, kategorii i modeli teoretycznych stosowanych we współczesnej socjologii.

Książkę uzupełniają liczne diagramy i wykresy, biogramy wybitnych socjologów, bibliografia, słownik pojęć, liczne fotografie oraz test sprawdzający nabyte wiadomości. Ma ona dopomóc w kształtowaniu niezbędnej dziś każdemu socjologicznej wyobraźni. Jest adresowana do wszystkich zainteresowanych problematyką życia społecznego, a zwłaszcza do studentów socjologii i innych kierunków nauk społecznych, ekonomicznych czy humanistycznych.

Piotr Sztompka – profesor socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Wyższej Szkole Europejskiej im. J.Tischnera. Jest członkiem rzeczywistym PAN, członkiem czynnym PAU, Academii Europejskiej w Londynie i Amerykańskiej Akademii Sztuk i Nauk w Bostonie. W latach 2002-2006 pełnił z wyboru funkcję Prezydenta Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego (ISA). Wykładał wielokrotnie na uniwersytetach zagranicznych, amerykańskich i europejskich, a także w Meksyku, Argentynie i Australii. Jest autorem kilkunastu książek i ponad dwustu artykułów naukowych. Jego publikacje ukazały się w czternastu językach.

 

Doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego, z zamiłowania naukowiec i pasjonat języka polskiego. Z zawodu redaktor i korektor. W latach 2010-2014 związana z Wydawnictwem Region. Swoją pracę doktorską poświęca "Dowcipowi językowemu w tekstach polskiego kabaretu z lat 2000-2013". Pracuje w Biurze Prasowym Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Mediator prowadzący rozmowy w duchu Porozumienia Bez Przemocy (NVC), metody komunikacji Marshalla Rosenberga. Uwielbia egzotyczne herbaty, kawę (koniecznie z mlekiem!) i zagraniczne seriale.

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę